Montessorimåten

Hvorfor er vi?

Vi er her for å lage et godt sted å være og et godt sted å lære.
Montessoripedagogikken handler om å gi hjelp til å gjøre det selv. 

Hjuksebø Montessoriskole

Hjuksebø Montessoriskole er en barneskole for 1. – 7. trinn og er godkjent for totalt 84 elever.

Elevene går i aldersblandede grupper, fordelt på gruppe 1 og gruppe 2, med elever fra henholdsvis 1.-4. trinn og 5.-7. trinn.

Skolen ble etablert i 2014 og drives etter Maria Montessoris pedagogiske prinsipper.

Skolen ligger fint til i gamle Hjuksebø skole med barnehage i nabobygget.

På bildet ser du en liten del av vårt nye skolekjøkken, som ligger ved siden av matsalen.

Litt om oss

På skolen vår har vi 13 motiverte og dyktige ansatte som har en misjon: Å gi barna vi har ansvar for det beste mulige utgangspunktet videre i livet. Vi vil gi barna muligheten til å bli den beste utgaven av seg selv.
Vi har montessoripedagoger, spesialpedagoger, barnevernspedagog og barne -og ungdomsarbeidere.

Vi har faglærer innen kroppsøving, kunst og håndverk, kunsthistorie, livssyn og etikk, årstudium i norsk som inneholder den språklige og litterære utviklingen i Norge fra vikingtiden til i dag, kokkefaget og trenerstudium i fotball.

De ansatte på Hjuksebø Montessoriskole har flere interesser som jakt og fiske, friluftsliv og dyr, dans og musikk, pianospilling, yoga, matlaging, maling og kunst.

“Imagination does not become great until human beings, given the courage and the strength, use it to create.”

― Maria Montessori

Ansatte

Vi har 13 ansatte, med ledelse, pedagoger og assistenter.

Beate Lorentzen Eie

Beate Lorentzen Eie

Rektor

Epost:
beate@hjuksebomontessori.no

Mobil: 97118984

Elorm Tog

Elorm Tog

Assistent, barne- og ungdomsarbeider

Epost:
elorm@hjuksebomontessori.no

Mobil:99856029

Lill Oseid Kleivi

Lill Oseid Kleivi

Montessoripedagog og merkantil

Epost:
lill@hjuksebomontessori.no

Mobil: 91151498

 

Malene Simones

Malene Simones

Assistent i skole og SFO

Epost:
malene@hjuksebomontessori.no

Mobil: 90582129

Wenche Thorsen

Wenche Thorsen

Assistent, barne- og ungdomsarbeider

Epost:
wenche@hjuksebomontessori.no

Mobil: 95920978

Karoline Randen Høiland

Karoline Randen Høiland

Assistent

Marit Cecilie Løvgren

Marit Cecilie Løvgren

Montessoripedagog, kontaktlærer

Epost:
marit.cecilie@hjuksebomontessori.no

Mobil:  95145507

Rikke Schau Odden

Rikke Schau Odden

Pedagog, kontaktlærer

Epost:
rikke@hjuksebomontessori.no

Mobil: 92818502

Jeanette Stenersen

Jeanette Stenersen

Assistent, SFO leder og kokkansvarlig.

Epost:
jeanette@hjuksebomontessori.no

Mobil:  99475143

Silje Kastet

Silje Kastet

Spesialpedagog

Epost:
silje@hjuksebomontessori.no

Mobil: 98415249

Joacim Thomassen

Joacim Thomassen

Barnevernspedagog og assistent

Epost: 
joacim@hjuksebomontessori.no

Mobil: 93064232

Sigrid Eriksen

Sigrid Eriksen

Montessoripedagog, kontaktlærer

Epost:
sigrid@hjuksebomontessori.no

Mobil:  97105855

Frida Bunkholt Haslekås

Frida Bunkholt Haslekås

Spesialpedagog

Epost:
frida@hjuksebomontessori.no

Mobil: 98029190